Güç Tasarrufu Nedir?
Buradasınız: Anasayfa / Güncel Haberler
22 Şubat 2024, Perşembe
Güç Tasarrufu Nedir?
Teknolojinin her geçen gün gelişim göstermesi ile birlikte teknolojik cihazlar insanlar tarafından daha fazla kullanılmaya başlandı. Telefon, tablet, laptop ve akıllı saatler en çok kullanılan teknolojik cihazlar arasında.
Güç Tasarrufu Nedir?

Bu nedenle güç tasarrufu modunun önemi artmaya başladı. Bu mod sayesinde enerji tasarrufu büyük ölçüde sağlanmış olur. Kişi bu mod ile cihazı şarjı bitmeden daha uzun süre kullanır.

Güç Tasarrufu Ne İşe Yarar?

Elektronik cihazlarda pil tasarrufu olarak da bilinen güç tasarrufu cihaz tüketimini azaltır ve bu sayede cihaz daha az enerji harcamaya başlar. Çok fazla avantaja sahip olan güç tasarrufu cihazın ömrünü de uzatır. Size çevre dostu bir ürün sunar.

Pil Ömrünü Uzatmak İçin Neler Yapılmalıdır?
Pil ömrü uzun olan cihazları daha uzun süre kullanabilirsiniz. Bununla birlikte pili sık sık doldurmak zorunda kalmazsınız.

Şu önlemleri alarak pil ömrünü uzatabilirsiniz;

  • Pil tamamen boşaltılmadan önce şarj edilmelidir
  • Pilin aşırı derecede ısınması pile zarar verir. Bunun önüne geçmek için elektronik cihazın güneş ışığından ve sıcak bir ortamdan uzak durması gerekir.
  • Cihazın pil ömrünü uzatmak için cihazı uyku moduna alabilirsiniz. Bu pil ömrünü uzatır.
  • Ekran parlaklığı pil ömrüne en çok etki eden durumlar arasındadır. Pil ömrünü uzatmak için ekran parlaklığı düşürülmelidir.

Güç Tasarrufu Modu Neleri İçinde Barındırır?
Bu mod aktif edildiği zaman elektronik cihazların bazı özellikleri kısıtlanır ve enerji tasarrufu sağlanmış olur.

Güç tasarrufu modunda şu özellikler yer alır;

  • Uyku modu: Cihazı belirli bir süre boyunca kullanmadığınız zaman kendisini otomatik olarak uyku moduna alır. Bu sayede enerji tasarrufu sağlanmış olur.
  • Parlaklık: Ekran parlaklığı cihazın enerji tüketimini en çok arttıran durumlar arasında yer alır. Parlaklığı düşürdüğünüz zaman enerji tasarrufu yapmış olursunuz.
  • Pil yönetimi: Pil yönetimi cihazın daha uzun sürelerde şarjda kalmasına yarar. Böyle olduğu zaman cihazı daha uzun süre kullanmış olursunuz.
  • Otomatik kapanma: Belirli bir süre geçtikten sonra cihazın kendi kendine kapanması enerjiyi gereksiz yere tüketmenin önüne geçmiş olur.
Etiketler
Akınsoft
Akınsoft Mersin
Akınsoft Konya
Akınsoft Destek
Akınsoft Eğitim
Güç Tasarrufu
Akınsoft Bayi
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın